Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Odborné činnosti Měření výkonu a kvality v knihovnách

Měření výkonu a kvality v knihovnách

Projekt ROI

Projekt "Benchmarking knihoven"

Materiály ke stažení

Standardy, normy

Měření výkonu knihoven v zahraničí

Zajímavé odkazy na internetové zdroje z oblasti knihovnické statistiky a nástrojů na měření výkonnosti knihoven

 

Průzkumy spokojenosti uživatelů knihovny

Vzory dotazníků si můžete stáhnout v textovém formátu (Word). Jsou také připraveny v Google Docs - pokud si je chcete zkopírovat na svůj disk, napište si o link, který zkopírování umožní (vladana.pillerova@nkp.cz). Dotazníky jsou navíc umístěny na platformě Survio, kam je potřeba si zřídit přístup a vybrat (většinou) placenou službu.

V případě průzkumu dětských čtenářů je nutné mít vždy na paměti, že je před průzkumem potřeba získat souhlas zákonných zástupců (rodičů) dětí.

  • LibQual, USA - sdružení ARL poskytuje kompletní služby týkající se průzkumů spokojenosti uživatelů knihoven a školení knihovníků

 

Vít Richter

20.07.2016Vyhledávání
Informace

Knihovnický institut Národní knihovny přijme do svého Studijního a informačního oddělení pracovníka/pracovnici na celý úvazek. Rámcová pracovní náplň: redakční a technická správa portálu IPK, katalogizace internetových zdrojů do databáze KKL, rešerše, služby v Knihovně knihovnické literatury. Požadavky: vysokoškolské vzdělání a zkušenosti především s katalogizací a správou webu. Výhodou je knihovnické vzdělání, znalost katalogizace podle RDA. Věk nerozhoduje. Nabízíme: Platové zařazení T12, benefity (stravenky, karta AMG, 5 týdnů dovolené).

Kontakt elektronickou poštou: eva.bartunkova@nkp.cz