Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Průzkum prostorového a technického vybavení veřejných knihoven ČR

Průzkum prostorového a technického vybavení veřejných knihoven ČR

Zpráva z průzkumu, který uskutečnil Knihovnický institut NK ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a NIPOS v období od 26. 4. do 31. 5. 2016.

V období od 26. 4. do 31. 5. 2016 uskutečnil Knihovnický institut Národní knihovny ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a NIPOS průzkum prostorového a technického vybavení veřejných knihoven, tj. knihoven provozovaných obcí, městem či krajem. Cílem průzkumu bylo zjistit současný stav prostorového a částečně i technického vybavení knihoven. Průzkumu se zúčastnilo 2 027 knihoven a poboček různých velikostí. Jedná se o reprezentativní soubor dat, který velmi plasticky a podrobně popisuje současný stav.

Národní knihovna děkuje všem knihovnám, pracovníkům knihoven i provozovatelům za jejich aktivní účast v průzkumu.

 

Shrnutí hlavních výsledků průzkumu

Celková zpráva z průzkumu

16.01.2017Vyhledávání
Informace

Hledáme kolegyni/kolegu do Knihovny knihovnické literatury Národní knihovny. Žádáme středoškolské vzdělání a dobrou znalost katalogizace. Výhodou je znalost katalogizace podle RDA, zkušenosti s prací ve službách, alespoň minimální znalost ruštiny pro katalogizaci a odborné knihovnické vzdělání. Nabízíme platovou třídu T10, zaměstnanecké benefity (např. stravenky, průkazka AMG, pět týdnů dovolené) a práci ve slušném a věkově smíšeném kolektivu.  Nástup bude možný od 1.5.2017. Kontakt: eva.bartunkova@nkp.cz

Kategorie: