Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Spolky, sdružení EBLIDA - European Bureau of Library, Information and Documentation Asociations

EBLIDA - European Bureau of Library, Information and Documentation Asociations

/Evropská kancelář knihovnických, informačních a dokumentačních sdružení/

EBLIDA - nezávislá nevládní asociace evropských národních knihoven a informačních a dokumentačních sdružení a organizací. Byla založena 13.6. 1992 v Haagu, kde také sídlí její ústředí. Na základě dialogu s Evropskou komisí, Evropským parlamentem, Komisí pro regiony, Radou ministrů, Radou Evropy a dalšími významnými institucemi evropského formátu chce prosazovat své profesní zájmy.

EBLIDA se zaměřuje na řadu témat: autorská práva, e-knihy a právo na e-čtení a na obhajobu úlohy veřejných knihoven v informační společnosti. Působí jako konzultační a informační orgán pro řešení odborných problémů svých členů, snaží se zapojovat tyto členy do evropských programů rozvoje zastoupených oborů. Členy se mohou stát všechna knihovnická, informační a dokumentační sdružení a instituce uvnitř i mimo EU.

Kontakt:

EBLIDA Secretariat:

Koninklijke Bibliotheek
(National Library of the Netherlands)
Prins Willem-Alexanderhof 5
2595 BE The Hague
The Netherlands
Tel.: +31 (0)70 3140136 and +31 (0)70 3140137

www site:  http://www.eblida.org/

08.02.2015Vyhledávání
Informace

Hledáme kolegyni/kolegu do Knihovny knihovnické literatury Národní knihovny. Žádáme středoškolské vzdělání a dobrou znalost katalogizace. Výhodou je znalost katalogizace podle RDA, zkušenosti s prací ve službách, alespoň minimální znalost ruštiny pro katalogizaci a odborné knihovnické vzdělání. Nabízíme platovou třídu T10, zaměstnanecké benefity (např. stravenky, průkazka AMG, pět týdnů dovolené) a práci ve slušném a věkově smíšeném kolektivu.  Nástup bude možný od 1.5.2017. Kontakt: eva.bartunkova@nkp.cz