Information for libraries

  • na webu

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Rodina, škola, knihovna - průzkum 2018

Rodina, škola, knihovna - průzkum 2018

Publikace Jiří Trávníček - Rodina, škola, knihovna

Národní knihovna ČR ve spolupráci s nakladatelství Host vydala publikaci: Rodina, škola, knihovna: náš vztah ke čtení a co ho ovlivňuje

rodina-skola-knihovna Publikace přináší poslední výsledky z reprezentativního statistického šetření české dospělé populace z roku 2018, které provádí Národní knihovna ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu AV ČR v.v.i.
Publikace shrnuje základní data a poznatky z výzkumů předchozích (2007, 2010, 2013) a přináší nové, aktuální. V daleko větší míře se věnuje čtení v digitálním prostředí, našemu vztahu k eknihám a audioknihám. Hlavním tématem je však čtenářská socializace - co hraje největší roli v tom, že se stáváme čtenáři, jaké místo při tom zaujímá rodina, jaký je náš vztah ke škole (a k povinné četbě), jak je důležitý obraz rodičů, který si odnášíme do dospělého života. Nechybějí pohledy za hranice České republiky, stejně jako rámcující úvahy o tom, co se dnes s naší čtenářskou kulturou děje: Upadá nebo neupadá? Kam se posouvá? Mění se její celková povaha?
Průzkum byl proveden a publikace vychází s podporou Ministerstva kultury.

https://www.hostbrno.cz/rodina-skola-knihovna

12.12.2019
Oborová brána Knihovnictví a informační věda
Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy
Veřejné informační služby knihoven
Knihovna Plus
Knihovna Revue
Vyhledávání
Informace
Kategorie: