Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Týden knihoven 2019

Týden knihoven 2019

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
pro letošní Týden knihoven navázal SKIP spolupráci se spolkem Wikimedia a již nyní vyzýváme knihovny, aby o prázdninách přidaly článek a fotografii o své knihovně a Wikipedi - nejlepší příspěvek oceníme v rámci týdne knihoven 2019.

Týden knihoven s Wikipedií je společný projekt spolku Wikimedia Česká republika a Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), který má za cíl v rámci Týdne knihoven 2019 (30. 9. 2019 - 6. 10. 2019) vyzvat vás, knihovníky z celého Česka, abyste se zapojili do tvorby Wikipedie. Do čeho se můžete pustit?
Drobná editace v podobě přidání odstavce o knihovně do článku o obci/instituci, ke které vaše knihovna náleží, přidání fotografie vaší knihovny do článku, založení nového článku o vaší knihovně.

Od účastníků našich knihovnických kurzů víme, že je náročné si v pracovní době na něco takového najít čas. Proto navrhujeme dobu strávenou editováním do individuálního vzdělávání. Věříme, že zapojením se do Týdne knihoven s Wikipedií pomůžete nejen čtenářům Wikipedie snadno najít aktuální informace o vaší knihovně, ale že i vy sami se naučíte důležitou dovednost v podobě editování největší online encyklopedie, kterou jistě ve své profesi využijete i v budoucnu.

Těšíme se na vaše editace i případné dotazy, které nám můžete zasílat na email: knihovny@wikimedia.cz

Více informací na: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Týden_knihoven_s_Wikipedií

25.06.2019, jskopal
Oborová brána Knihovnictví a informační věda
Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy
Veřejné informační služby knihoven
Knihovna Plus
Knihovna Revue
Vyhledávání
Informace
Kategorie: