Information for libraries

  • na webu

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Dotační příležitosti na podporu výstavby a rekonstrukce knihoven

Dotační příležitosti na podporu výstavby a rekonstrukce knihoven

  1. Na červenec letošního roku 2023 se připravuje výzva IROP - Specifický cíl 5.1 Komunitně vedený místní rozvoj pro MAS (místní akční skupiny), kde bude jednou z priorit i výstavba a rekonstrukce profesionálních knihoven. Toto výzva se může potenciálně týkat obcí  do 25 000 obyvatel, ale spíš půjde o menší projekty pro menší obce. Informujte se na vedení obcí, připravujte projekty!

  2. Ve hře je stále ještě vyhlášení výzvy Ministerstva kultury ČR v rámci NPO (Národního plánu obnovy) na výstavbu malých kulturních a kreativních center (též pro knihovny), zde ale stále není jasné, zda se výzva bude týkat obcí/měst s počtem nižším než 10 000 obyvatel, nebo zda bude zvoleno kritérium s nižším počtem obyvatel. Dotace na projekty by se (snad) mohla pohybovat v rozmezí 10 – 40 mil. Kč. V této souvislosti bychom se rádi zeptali: Pokud jste knihovnou v obci velikosti 10 000 a méně obyvatel, uvažujete o podaní projektu do této výzvy? Pokud ano, napište mi a uveďte částku dotace, o kterou byste případně žádali. Pokud budeme mít více aktuálních informací, můžeme se snažit jednat o podmínkách.

  3. V současné době stále ještě probíhá 16. výzva IROP na podporu výstavby knihoven pro městské aglomerace ITI, tj. pro Pražská metropolitní oblast, Ostravská metropolitní oblast, Brněnská metropolitní oblast, Ústecko-chomutovská aglomerace, Olomoucká aglomerace, Hradecko-pardubická aglomerace, Plzeňská aglomerace, Aglomerace Liberec / Jablonec nad Nisou, Českobudějovická aglomerace, Aglomerace Karlovy Vary, Zlínská aglomerace, ITI Mladá Boleslav, Jihlavská aglomerace Zde je alokována částka 1,029 miliardy Kč.

  4. Pro knihovny v malých obcích byla výzva pro Místní akční skupiny z Programu rozvoje venkova na období 2014-2020 – Opatření 19 Podpora místního rozvoje na základě iniciativy LEADER (komunitně vedený místní rozvoj). Podrobnosti najdete Pravidlech na https://eagri.cz/public/web/file/712343/Pravidla_19._2._1_cistopis_na_web.pdf zde bude možno získat dotace na výstavbu a rekonstrukci knihovny, viz strana 94 až 96. Výzva už byla vyhlášena a navazující výzvy (podvýzvy) vyhlašují jednotlivé místní akční skupiny (MAS) na svém území. Ty také určují termíny výzvy a její zaměření. Informujte se na vedení obcí, připravujte projekty!
29.03.2023
Oborová brána Knihovnictví a informační věda
Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy
Veřejné informační služby knihoven
Knihovna Plus
Knihovna Revue
Vyhledávání
Informace
Kategorie:
Objednávky publikací
  • Časopis Knihovna : knihovnická revue - tištěná verze
  • Renata Fialová - renata.fialova[zavináč]nkp.cz
  • Aktuální číslo: 2024/1