Information for libraries

 • na webu

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Programy podpory TechSoup

TechSoup

Softwarové dary prostřednictvím programu TechSoup

Pokud v projektech VISK plánujete nákup softwarových produktů firmy Microsoft a Zoner, využijte možnost jejich nákupu za výhodné ceny z programu TechSoup. V rozpočtu projektu vždy uvádějte již snížené ceny. Výhodné ceny můžete samozřejmě využít i pro nákup produktů Microsoft mimo projekty VISK.

V TechSoup Česká republika nabízíme neziskovým organizacím a knihovnám v České republice možnost získání softwaru i hardwaru za výhodnější ceny. Díky nám tak může i vaše knihovna využít nejnovějších technologií pro usnadnění každodenní práce.

V dubnu 2023 jsme ve spolupráci s NK pořádali webinář o možnostech využití TechSoup pro knihovny. Dozvěděli jste se se v něm:

 • Jak se do programu zaregistrovat?
 • Jak si zažádat o jednotlivé produkty?
 • Jak získat produkty Microsoft?
 • Jaké jsou další vhodné IT produkty pro knihovny?

Záznam webináře najdete na tomto odkaze a přehlednou prezentaci pak zde.

Jak se můžete zapojit?

Celý proces je velmi jednoduchý. Po vyplnění registračního formuláře na stránkách www.techsoup.cz vám zašleme žádost o dodatečné registrační dokumenty, které slouží k ověření oprávněnosti vaší organizace. Do 3 – 5 dnů od zaslání dokumentů bude vaše registrace dokončena. Poté již můžete na stránkách www.techsoup.cz vybírat  produkty z Katalogu produktů a žádat o  licence.

Registrace v programu TechSoup je bezplatná a platí 5 let. Po uplynutí této doby musíte zažádat o obnovení své registrace, tzv. revalidaci.

Každé organizaci zřídíme vlastní účet, ve kterém najdete následující informace:

 • Údaje o vaší organizaci a přehled IT partnerů, o jejichž produkty můžete žádat
 • Přehled aktivačních e-mailů
 • Přehled žádostí o produkty
 • Přehled vygenerovaných aktivačních klíčů (tokenů)
 • Atd.

 

Pokud si nejste jistí, jestli už nemá vaše knihovna v programu TechSoup registraci platnou z minulosti, napište nám e-mail na podpora@techsoup.cz. Stačí nám znát název vaší organizace, IČO a my vám během pár dnů registraci ověříme.

Nabídka produktů

V TechSoup můžete využít z široké nabídky zajímavých IT produktů. Vybírat můžete buď prostřednictvím Katalogu nebo přes sekci Partneři.

Microsoft pro knihovny

Můžete žádat o různé typy produktů společnosti Microsoft:

   • Windows OS, který můžete použít pro vaši knihovnu i počítače pro veřejnost
   • a software pro počítače pro veřejnost, např. populární Office Standard

 

 

 

Další IT produkty

Kromě produktů Microsoft můžete využít i nabídky dalších IT partnerů. Konkrétní přehled najdete ve svém účtu v sekci „Oprávněnost“. V naší nabídce najdete např. software od společností Asana, Adobe, Docusign, Norton Lifelock, Bitdefender, Sloneek,CRM Raynet, Zoner či Zoom, ale také zlevněný hardware od společností Compuritas nebo Počítárna.

Máte dotazy? Neváhejte nás kontaktovat na  podpora@techsoup.cz
nebo na telefonním čísle 774 000 895. Těšíme se na spolupráci!

Program TechSoup zajišťuje v České republice Sdružení VIA od roku 2010. Mateřská organizace programu – TechSoup Global – byla založena v roce 1987 a sídlí v San Francisku.

Sdružení VIA

Drtinova 10, Praha 5

IČO: 27013812, DIČ: CZ27013812

26.05.2023