Information for libraries

  • na webu

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Programy podpory Microsoft Select

Microsoft Select

Pokud v projektech VISK plánujete nákup softwarových produktů firmy Microsoft, využijte možnost jejich nákupu za výhodné akademické ceny v rámci multilicenční Prováděcí smlouvy Select Plus. V rozpočtu projektu vždy uvádějte již snížené ceny. Výhodné ceny můžete samozřejmě využít i pro nákup produktů Microsoft mimo projekty VISK.

V roce 2011 byla podepsána nová rámcová smlouva mezi společností Microsoft s.r.o. a Ministerstvem Kultury. Pro nákup licencí Microsoft v rámci multilicenční smlouvy Select Plus je třeba, aby každá knihovna podepsala s vazbou na objednávku svůj vlastní Registrační formulář, kterým se zaregistruje pod rámcovou smlouvu Ministerstva Kultury. Tímto podpisem získává knihovna možnost nákupu v rámci multilicenčního programu Select Plus za zvýhodněné akademické ceny. Knihovna tím získává následující výhody:

  • Vlastní vygenerované multilicenční instalační klíče- klíče jsou vygenerovány pouze pro konkrétní subjekt, čímž se eliminuje možné zneužití
  • Právo zkoušet SW produkty po dobu 60 dní bezplatně
  • Bezplatné využití až 20 kopií jakýchkoli SW produktů pro školení ve vlastních prostorách
  • Možný přístup na vlastní licenční stránky- možnost stahování všech SW produktů-bezplatný přístup
  • Kompletní přehled zakoupených licencí
  • Informace o aktuálních cenách, produktech a novinkách
  • Možnost tzv. Reimaging - možnost reinstalace zakoupených OEM operačních systémů pro PC z multilicenčního média, či vytvořených images (odpadá tak starost při možné reinstalaci, kdy každá OEM licence má vlastní klíč)

Licence v rámci multilicenčního programu Select Plus můžete zakoupit pouze od autorizovaného prodejce Microsoft Licensing Solution Partner, který Vám pomůže se vším ohledně prodeje a problematiky licencování. Využít můžete služeb LSP partnera - https://partner.microsoft.com/cs-cz/Community/microsoft-large-account-reseller včetně dosavadního dodavatele pro knihovny –společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. (bývalý T-Systems) - kontaktní údaje: Martina Štrosová, 731 595 571.

Pro lepší orientaci je přiložen praktický návod (.doc), jak postupovat při objednávání.

Ceník softwarových produktů Microsoft v rámci smlouvy MS Select Plus (.xlsx).

03.06.2021