Information for libraries

  • na webu

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Odborné činnosti Čtenářství České literární ceny a soutěže pro děti

České literární ceny a soutěže pro děti

CENA IVONY BŘEZINOVÉ

Nadační fond Gabrielis ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, Vyšší odbornou školou Publicistiky, literární agenturou MÁM TALENT, a pod patronací spisovatelky Ivony Březinové vyhlašuje literární soutěž Cena Ivony Březinové. Soutěž Cena Ivony Březinové (dále jen soutěž) je literární soutěží určenou pro věkovou kategorii 10–18 let, jejímž cílem je motivovat děti a mládež k literární tvorbě.

 

HLINECKÝ HRNEČEK

Organizuje Městská knihovna Hlinsko, Adámkova tř. 554, 53901 Hlinsko, email: knihovna@hlinsko.cz. Uzávěrka soutěže je 31. ledna 2024 a pořadatelé přijímají pouze prozaické texty v rozsahu do 2 stran formátu A4. Práce se musí označit jménem, věkem, kategorií, adresou autora, názvem školy a v případě mladších žáků osmnácti let souhlasem zákonného zástupce s vystavením práce a zveřejněním jména v případě umístění na předních místech.

 

HVĚZDA INKOUSTU

Pořadatel soutěže: Albatros Media a.s. Autorky i autoři by měli svůj rukopis zařadit do žánru YA a situovat děj na střední školu. Námětem děje by měla být středoškolská každodennost a situace s ní spojené, včetně prvních romantických vztahů nebo vážnějších témat. V tomto případě se autoři mohou zaměřit na žánr YA feel-good contemporary (romance) i YA heavy contemporary.

 

JÁ A MOJE RODINA

MČ Praha 4 již pět let vyhlašuje tuto soutěž pro všechny své ZŠ a MŠ a každoročně se jich účastní téměř 300 dětí a žáků. Vztahy mezi generacemi jsou širokým tématem. Problematika složitých mezigeneračních vztahů zde byla vždy a v každé době v minulosti. Každá generace se od té předchozí v něčem liší, a pochopitelně tak často dochází ke střetům a neporozumění. Jednou z možností řešení je vyhlášení výtvarné a literární soutěže pro žáky mateřských a základních škol, kde je každý rok vybíráno jiné téma související s rodinou či soužitím se starší generací, tj. babičkami a dědečky.

 

JIHOČESKÝ ÚSMĚV

Tak se jmenuje literární soutěž pro děti ve věku od 8 do 15 let. Zaslat lze povídku, báseň, esej, úvahu, fejeton nebo reportáž. Vyhlašuje Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích a Jihočeský klub Obce spisovatelů. Soutěžní práce bude posuzovat odborná porota složená ze členů Jihočeského klubu Obce spisovatelů.

 

JIŽNÍ MORAVA ČTE

V knihovnách, zapojených do projektu, probíhají různé programy na podporu čtení, mezi které patří například literární a výtvarná soutěž. Téma soutěže vybírají knihovnice a pro každý rok je jiné. Literární a výtvarná soutěž vyhlašovaná v knihovnách Jihomoravského kraje pro děti od 4 do 15 let. Projekt „Jižní Morava čte“ pořádá Moravská Zemská knihovna Brno ve spolupráci se zapojenými knihovnami Jižní Moravy a za finanční podpory Jihomoravského kraje a dalších sponzorů.

 

KLADENSKÁ VEVERKA

Téma: Ochrana přírody a životního prostředí, klady a zápory z činnosti lidí ve vztahu k přírodě. Záchrana a pomoc nemocným a zraněným živočichům, kteří žijí ve volné přírodě. Ochrana životního prostředí v rybníku, řece a moři.

 

LITERÁRNÍ A VÝTVARNÁ SOUTĚZ PAMÁTNÍKU TEREZÍN

Soutěže se může účastnit pouze mládež vzdělávající se v České republice. U každé práce musí být čitelně uveden název díla, jméno autora (autorů) a jeho (jejich) věk, kategorie, datum narození, adresa bydliště, e-mailová adresa autora (případně kontakt na rodiče), adresa navštěvované školy, ročník (třída) a jméno vedoucího pedagoga. Tyto osobní údaje budou uchovány v souladu s oprávněným zájmem správce pro administrativní účely. Počet zasílaných děl z jedné organizace - školy není omezen.

 

LITERÁRNÍ CENA VLADIMÍRA VOKOLKA

Soutěž si klade za cíl objevovat nové básnické talenty a připomenout tak významného děčínského básníka a esejistu Vladimíra Vokolka (* 1. 1. 1913 Pardubice - 23. 7. 1988 Ústí nad Labem).

 

LITERÁRNÍ SHRABOVÁNÍ

Od roku 1997 pořádá knihovna Literární shrabování. Akce je určena všem věkovým kategoriím. Všichni, kteří mají chuť psát, mohou posílat do knihovny své literární příspěvky, které jsou na podzim vydány v Almanachu Literárního shrabování a celá akce je zakončena slavnostní vernisáží.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ ASTRA ZLÍN

Soutěž vyhlašuje Dům dětí a mládeže ASTRA Zlín. V listopadu je vyhlášen nový ročník literární soutěže. Žáci základních a studenti středních škol mohou zasílat své příspěvky do konce prosince. Soutěžní příspěvky mají mít formu vyprávění na vybrané téma, které se každý rok mění. Původně byly kategorie rozdělené na první stupeň, druhý stupeň a střední školy. Vzhledem k množství příspěvků v jednotlivých kategoriích by práce mezi sebou nebyly hodnotitelné, a proto porota přistoupila k rozdělení na 5 kategorií.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ ČAZV

ČAZV vyhlašuje literární soutěž na zemědělská témata pro žáky mateřských, základních a středních škol. Napište povídku, básničku, pohádku, úvahu nebo třeba bajku. Žáci mateřských škol mohou posílat obrázky. Z příspěvků vybraných autorů vznikne speciální číslo časopisu s názvem „České zemědělství pohledem žáků“, které bude otištěno a zveřejněno na webových stránkách akademie. Pro vítězné práce ve všech kategoriích, které vybere hodnoticí komise, jsou připraveny hodnotné odměny.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ FESTIVALU JIČÍN – MĚSTO POHÁDKY

Soutěž vyhlašuje Knihovna Václava Čtvrtka společně s festivalem Jičín. Hodnocení provede porota dle věkových kategorií autorů. Vyhlášení výsledků proběhne během festivalového týdne v pohádkovém Jičíně. Autoři vítězných prací budou informováni písemně i e-mailem. Výsledky soutěže budou vystaveny na webových stránkách knihovny. Nejlepší práce budou oceněny dekretem a Cenou pohádkového Jičína.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ FRANTIŠKA HALASE

Vyhlašuje Muzeum Blansko. Soutěže se může zúčastnit každý autor ve věku od 15 do 35 let s dosud nepublikovanými básnickými texty.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ HLEDÁNÍ

Organizátorem soutěže je Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace. Soutěže se mohou zúčastnit děti od 6 do 15 let (včetně). Soutěžní práce v kategorii próza může mít rozsah nejvýše 3 strany formátu A4, resp. 5400 znaků včetně mezer, v kategorii poezie nejvýše 3 básně do 3 stran A4. Básně od jednoho autora se hodnotí jako celek.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ INTERNET A MŮJ HANDICAP

V prvních pěti ročnících bylo úkolem soutěžících ukázat, jak jim pomáhá vyrovnat se s jejich handicapem, jak ovlivňuje jejich život internet. Od šestého ročníku byla soutěž tematicky rozšířena o možnost vyjádřit, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením také telefon. Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ KARLOVARSKÉ KNIHOVNY

Ani letos nezapomněla Krajská knihovna Karlovy vyhlásit v rámci Týdne knihoven další, tentokrát již 17. ročník Literární soutěže pro amatérské literáty z celé České republiky. Zúčastnit se jí může každý autor, který se literární tvorbě nevěnuje profesionálně a je mu více než 14 let.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ MIROSLAVA KABELY

Soutěže se může zúčastnit každý občan města Valašské Meziříčí a) ve věku od 16 do 20 let nebo b) student školy se sídlem v tomto městě - volný slohový útvar.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ NAKLADATELSTVÍ ALBATROS

Nakladatelství Albatros každoročně vyhlašuje téma, které by měl soutěžní rukopis splnit. V minulosti tak byla vyhlášena témata konkrétní jako moderní pohádka, dobrodružný příběh, detektivka pro děti, ale i obecná (Smích - základ života, Na světě je přece krásně). První ročník Literární soutěže Albatrosu byl vyhlášen v roce 2009 u příležitosti 60. výročí vzniku nakladatelství, myšlenka však pochází již z 90. let.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PRO DĚTI HZS

Územní odbor HZS Příbram spolu s obecně prospěšnou společností Elrond vyhlašuje už výtvarnou a literární soutěž na téma Hasiči nám pomáhají. Poděkování patří vedení Knihovny Jana Drdy v Příbrami, které umožňuje, aby vítězné práce uviděla také veřejnost. Na závěr slavnostního dopoledne předávání cen si děti prohlédnou areál stanice HZS Příbram.

 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PŘÍBĚHY BEZ HRANIC

Městská knihovna Benešov (dále jen MKB*) společně s Knihkupectvím Daniela vyhlašuje literární soutěž „Příběhy bez hranic“ o nejlepší autorskou povídku libovolného žánru. Soutěž je určena pro všechny čtenáře i nečtenáře MKB*, kteří rádi píší příběhy a chtěli by se o ně podělit s širokou veřejností.

 

MACHAROVO PERO

18. ročník literární soutěže pod záštitou starosty města Kolína Michaela Kašpara. - soutěží se ve 3 kategoriích: 1. kategorie: 1. až 5. ročník ZŠ (téma: Jaké tajemství skrývá ulice Husova?), 2. kategorie: 6. až 9. ročník ZŠ (téma: Jaké tajemství skrývá ulice Macharova?), 3. kategorie: učiliště, střední a vysoké školy (téma: Jaké tajemství skrývala ulice Za Quintinem?) - rozsah soutěžního příspěvku: min. 1 strana A4, max. 3 strany A4

 

MACHARŮV BRANDÝS

Smyslem soutěže Macharův Brandýs bylo již od založení soutěže nejen porovnání vlastních tvůrčích schopností se schopnostmi vrstevníků, ale zejména vzájemné setkávání mladých lidí, které spojuje zájem o krásu psaného slova a tvůrčí duch. Jednotlivci pošlou na kontaktní e-mailovou adresu své jméno a příjmení, ročník, který ve škole navštěvují, svou adresu, e-mail nebo tel. kontakt a soutěžní texty. Školy mohou poslat hromadnou přihlášku.

 

MÁCHOVOU STOPOU

Slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže, jež proběhla letos popáté, se neslo, stejně jako podobná vyhlášení, v duchu dychtivých očekávání a nadějí autorů. Obojím byla atmosféra večera, který byl pro mnohé lákavým i marným příslibem do budoucna, znatelně prosycena. Soutěžící, kteří se Máchovou stopou vydali ze všech koutů České republiky, se utkali v žánru vpravdě nejtěžším, a to v povídce, o níž se říká, že právě na ní ukáže spisovatel, zda skutečně něco umí. Soutěže se může zúčastnit kterýkoli autor s původní divadelní hrou napsanou česky nebo slovensky, pokud tato hra dosud nebyla (a do předpokládaného rozhodnutí poroty nebude) uvedena či zveřejněna. Soutěž je anonymní.

 

MÁME RÁDI PŘÍRODU

Vítězné práce budou publikovány v galerii na webu Hnutí Brontosaurus a na dalších stránkách spadajících pod Hnutí Brontosaurus, na facebookové stránce Hnutí Brontosaurus a přidružených facebookových stránkách, na výstavách a při dalších příležitostech. Hnutí Brontosaurus bude uvádět jména autorů při vystavování díla na výstavě, v ostatních případech jméno uvádět nemusí.

 

MÁME SE RÁDI

Mezigenerační soutěž pro děti, mladé a seniory. Vyhlašuje Městská knihovna a Diecézní centrum pro seniory v Týništi nad Orlicí. Příspěvky jsou tematicky zaměřeny na problematiku stárnutí a mezigenerační dialog. Žánr není dán a délka příspěvku je max. 2 strany A4.

 

MLADÁ PROSEČ TERÉZY NOVÁKOVÉ

Literární soutěže Proseč Terézy Novákové v oboru prózy a poezie má za sebou již více než 55letou tradici. Poprvé se konala soutěž v roce 1961 jako soutěž okresní, potom krajská a od roku 1968 již jako celorepubliková. Tereza, jak se soutěži u nás říká, přečkala úspěšně pouť desetiletími socialistického budování a okresního dohledu a vstoupila do 21. století. U vzniku soutěže stál tehdy evangelický farář a kronikář města Proseč Josef Dvořák.

 

MŮJ SVĚT SLOV

Do soutěže je možno se přihlásit v průběhu celého roku. Soutěž má oficiální začátek v říjnu a konec v říjnu následujícího roku od vyhlášení. Soutěž je určena všem dětem, do 18 let. Patří mezi soutěže "netradiční" protože od přihlášených vyžaduje trpělivost, nějaké ty vědomosti a píli, ale ta, " jak je známo", růže přináší.

 

NÁCHODSKÁ PRIMA SEZÓNA

Nedílnou součástí festivalu je literární soutěž, které se mohou zúčastnit studentky a studenti z celé České republiky. Soutěžit mohou jednotlivci i školy a to jak v poezii, tak v próze. Soutěže se mohou účastnit studentky a studenti do věku 26 let. Poezie: volné téma a téma „kniha“: max. tři básně, rozsah básně max. 100 řádků textu. Próza: povídka – volné téma a téma „kniha“: max. tři povídky, rozsah povídky max. 250 řádků textu.

 

NA VLASTNÍM PÍSEČKU ANEB SUCHOMILNÉ ROSTLINY V BOTANICKÉ ZAHRADĚ

Soutěž, kterou pořádá Městská knihovna Tábor ve spolupráci s VOŠ a SZeŠ Tábor, Botanickou zahradou a spolkem Květel, z.s. Soutěže se mohou zúčastnit děti z mateřských škol, žáci z 1. až 9. třídy ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Odborná porota vybere nejlepší práce a ty budou oceněny a vystaveny v Knihovně pro děti a mládež MěK Tábor v měsíci prosinci. Přihlášku do soutěže, mapku botanické zahrady, a další doplňkové materiály si můžete stáhnout ze stránek školy www.szestabor.cz.

 

NERATOVICE ŽIJÍ?!

Soutěž pořádá Městská knihovna Neratovice. Soutěžit lze v těchto kategoriích: próza (povídka), publicistika (reportáž, fejeton, črta, literatura faktu, esej), poezie, komiks či výtvarné dílo. Přijímáme práce původní, dosud nikde nepublikované, rozsahem přiměřené (cca od 1 do 10 stran). Literární práce můžete předat či zaslat v psané, tištěné či elektronické podobě (textové formáty MS Word, Open Office). Výtvarné práce by měly odpovídat formátu A4 nebo A3.

 

O CENU FRANTIŠKA KUPKY

Město Opočno vyhlašuje v roce 2024 uměleckou soutěž o Cenu Františka Kupky pro žáky 2. stupně základních škola a studenty škol středních v kategoriích výtvarná, literární a fotografická. Cílem soutěže je udržovat povědomí o tomto opočenském rodákovi a významném malíři a podporovat začínající mladé umělce. Soutěž se koná ve spolupráci s Galerií moderního umění v Hradci Králové a společností Fomei s.r.o.

 

O ČEŠTICKÝ BRAMBOR

Díky tématu letošního ročníku, se dopoledne neslo v pohádkovém duchu. Ale bylo také vážné, když jsme zavzpomínali na Josefa Křešničku, který stál u zrodu této soutěže. Nejdůležitější však byli již výše zmínění autoři oceněných prací.

 

O PARDUBICKÝ PRAMÍNEK

Přehlídka je určena mladým recitátorům a literátům a je vhodnou příležitostí k setkání interpretů krásného slova, ke vzájemné inspiraci, k porovnání i poučení. Do programu přehlídky byla začleněna i tvůrčí dílna. Práce posoudí odborný tým jmenovaný vyhlašovatelem. Nejlepší literární díla budou postupně uveřejňována v bulletinu Kruh SVčS a výtvarné práce budou dle dohody vystaveny v Krajské knihovně v Pardubicích.

 

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA

Soutěž je určena žákům základních škol ve Valašském Meziříčí a blízkém okolí ve věku od 6 do 15 let. Každý účastník se může inspirovat hlavním tématem, nebo podtématy a zpracovat je jako prózu (povídku, pohádku, sci-fi, fejeton, stránku osobního deníku apod.), poezii, drama nebo komiks. Účastník může poslat jeden příspěvek v próze (maximálně 3 strany A4) nebo 3 básně nebo komiks (maximálně 4 strany A4).

 

PISÁLEK

Městská knihovna v Klášterci nad Ohří Vás zve k účasti literární soutěže "Pisálek" . Soutěž bude probíhat ve třech kategoriích: a) žáci od 13 do 15 let b) Studenti od 16 do 19 let c) Dospělí od 20 let a výše poezie: 1 báseň na volné téma; próza: 1 povídka.

 

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ

Ve školním roce 2024 jde o 50. ročník této soutěže. Shoda náhod nám též prozrazuje, že za nedlouho si budeme připomínat i 160. výročí vzniku dobrovolných hasičů v České republice. Požární ochrana očima dětí se jmenuje výtvarná a literární soutěž, kterou vyhlašuje Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska pro děti do 18 let.

 

PŘÍBRAM HANUŠE JELÍNKA

Literární soutěž „Příbram Hanuše Jelínka“ naše knihovna vyhlásila poprvé v roce 1997 a od té doby v této tradici pokračujeme bez přerušení každý rok. Za těch 25 let se naší soutěže zúčastnily stovky soutěžících z Čech i Slovenska. Soutěží se ve třech věkových kategoriích (12-15, 16-19, 20-24 let). Literární soutěž vyhlašujeme vždy v únoru, uzávěrka je posledního dubna. Odborná porota vybere z každé kategorie tři nejlepší autory. První týden v říjnu v rámci akce „Týden knihoven“ je vždy slavnostní vyhlášení vítězů v naší knihovně.

 

ROMANO SUNO

Cílem koordinátorů tohoto projektu bylo dát možnost dětem, které umějí romsky, aby tuto svou schopnost mohly někde uplatnit. Témata jsou vybírána tak, aby byla zajímavá jak pro malé děti, pro dospívající mládež i dospělé. Děti moc rády píší o své rodině, o škole, o tom, jak doma slaví svátky a dodržují romské tradice, starší žáci zase o svých prvních láskách, o svých starostech i radostech, o tom, jak si představují svou budoucnost, ale i o zkušenostech s drogou nebo se zákonem.

 

SEIFERTOVY KRALUPY

Literární soutěž je určená všem občanům ČR bez omezení věku a probíhá ve dvou kategoriích, a to: 14 až 18 let (dovršených do 20.6. soutěžního roku) a nad 18 let bez omezení. Do soutěže lze přihlásit jednotlivé básně i cykly. Podmínkou je zaslat maximálně 200 původních, dosud nepublikovaných, česky psaných veršů, elektronicky nebo vytištěné ve čtyřech exemplářích. Jedna z básní musí mít formu sonetu. Soutěž je anonymní, a proto práce nesmí být podepsány ani jinak označeny.

 

SKRYTÁ PAMĚŤ MORAVY

Skrytá paměť Moravy je tradiční literární soutěží pro mladé spisovatele, která má za sebou již šestnáct úspěšných ročníků. Soutěž je každoročně vyhlašována Jihomoravským krajem a zúčastnit se jí mohou žáci a studenti z celého území České republiky. Cílem soutěže je podpořit tvůrčí potenciál dětí a dospívajících a rozvíjet jejich ústní slovesnou tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, ve kterém žijí. Pořádání soutěže je svěřeno Muzeu Brněnska, příspěvkové organizaci zřizované Jihomoravským krajem - pobočce Památník písemnictví na Moravě v Rajhradě.

 

SLOVO JE JAKO OTISK TVÉHO NITRA

Soutěž vyhlašuje Městská knihovna Semily dne 20. 12. 2023. Garanty soutěže jsou knihovnice Bc. Petra Luňáková a Bc. Natálie Jana Holcová. Rozsah textu je 1-3 strany A4, ilustrace vítáme. Soutěž je určena všem, kdo mají chuť do psaní a dosud nevydali žádnou knihu. Soutěžit mohou děti, rodiče i tandem.

 

SOUTĚŽ O STUDENTSKOU ESEJ

Jedním z ústředních žánrů tvorby Václava Havla je žánr eseje - na témata literární, umělecká, společenská, politická i duchovní. Eseje Václava Havla, jako je Moc bezmocných či Slovo o slovu, se staly klasickými texty české literatury, byly přeloženy do desítek jazyků a patří k nemnoha skutečně světově proslulým výtvorům české kultury.

 

ŠTEFCOVSKÝ PISÁLEK

Letošní literární podzim v naší škole byl okořeněn literární soutěží Štefcovský pisálek. Již 6. ročník této už tradiční soutěže naší školy byl uspořádán ve spolupráci s hradeckou knihovnou.

 

TACHOVSKÁ RENETA

Městská knihovna Tachov vyhlašuje nový ročník literární soutěže. Soutěž je určena začínajícím autorům z celé ČR. Soutěžní příspěvky hodnotí odborná porota. Hodnocení je anonymní, uděleno bude 1. - 3. místo. Nejúspěšnější práce budou publikovány ve sborníku.

 

VÍCEJAZYČNOST JE BOHATSTVÍ

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl pro děti a následné tvorby výtvarných děl či překladu na námět přečteného.

 

VÝTVARNÁ A LITERÁRNÍ SOUTĚŽ MěK V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Soutěž je určena pro děti a mládež do 15 let včetně z Českého Krumlova a českokrumlovského regionu. V literární části není omezen žánr ani rozsah, pouze je třeba práci odevzdat čitelně napsanou. Počet prací, které může jednotlivec do soutěže přihlásit, také není omezen. Jednotlivec může obeslat obě části soutěže – výtvarnou i literární. Bližší informace můžete získat u p. Heleny Jelínkové, knihovnice oddělení pro děti Městské knihovny v Českém Krumlově.

 

VYŠEHRADSKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

Zúčastnit se může kdokoliv, zvány jsou děti, studenti i dospělí. Počet vítězných a vystavených prací bude určen podle výše vybraných peněz (cca 1 dílo za každých vybraných 2000 Kč). Pro uskutečnění soutěže je potřeba vybrat na peněžních příspěvcích minimálně 10 000 Kč. Vyšehradské literární soutěže již řadu let pomáhají rozvíjet literární tvořivost, zejména mezi školáky a studenty.

 

VYŠKOVSKÝ CEDNÍK

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově, příspěvková organizace, Klub přátel KKD, spolek a Tři brány, komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci vyhlašují u příležitosti konání 28. ročníku Týdne knihoven další ročník literární soutěže Vyškovský cedník 2024. Nechce se nám ani věřit, že Vyškovský cedník vstoupil již do svého sedmnáctého ročníku. Adepti literárního řemesla nezaháleli a do soutěže zaslali celkem 32 prací. V první kategorii se sešlo patnáct prací, ve druhé čtrnáct.

 

ZLATÁ TUŽKA

Cílem Zlaté tužky je objevit nové mladé literární talenty, umožnit jim vzájemné srovnání. Věříme, že úspěch v soutěži autory povzbudí k další tvorbě, která obohatí je samotné i jejich okolí. Několik úspěšných pisatelek už má za sebou své literární prvotiny – dívčí román a sbírky básní. Věříme, že k nim brzy přidají další. Dobré literatury není nikdy dost.

19.08.2024