Information for libraries

  • na webu

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Akce, vzdělávání Akce Knihovnického institutu NK ČR pro odbornou veřejnost Inovační kurzy - 2018

Inovační kurzy - 2018

Kurzy se konají pod záštitou Ministerstva kultury v rámci podprogramu VISK 2 a pro pracovníky knihoven evidovaných u MK ČR budou zdarma.

 

Na úřad přes internet - 10 hodin, 1. 6. a 15. 6. 2018 - má za úkol seznámit knihovníky se zdroji informací ve státní správě, naučí je pracovat s Portálem veřejné správy, využívat informace a poskytovat je dále uživatelům knihoven (co jsou životní situace, jak je řešit, jak si stáhnout formulář, jak si vyhledat zákon, datovou schránku aj.). Zákony, věstníky, Insolvenční rejstřík, registr smluv, formuláře, veřejné zakázky a další.

Sociální sítě a komunikace po internetu - 15 hodin, 4. 6., 11. 6. a 18. 6. 2018 - co jsou sociální sítě a jejich přehled – Facebook, Instagram, Twitter. Facebook – vytvoření vlastního účtu, nastavení a zabezpečení. Kurz je vhodný pro knihovníky, kteří mají vytvořen facebookový osobní profil nebo uvažují o profilu své knihovny. Účastníci si založí vlastní stránku, naučí se s ní pracovat a vyhodnocovat výsledky interakcí.

Vytváříme elektronické dotazníky či testy a sbíráme zpětnou vazbu - 15 hodin, 22. 6., 26. 6. a 29. 6. 2018 - naučí knihovníky efektivně získávat zpětnou vazbu od svých čtenářů. Účastníci se naučí tvořit a upravovat jednoduché dotazníky prostřednictvím webových nástrojů jako jsou Survio či Google, správně pokládat otázky a poté pracovat se získanými daty a vyhodnocovat je.

 

Kurzy budou zahájeny v 9:00 v počítačové učebně Vzdělávacího centra NK ČR, Klementinum 190, Praha 1, budova A, místnost 144.

V případě zájmu o kurzy nás kontaktujte na adresách kveta.hedvikova@nkp.cz nebo eva.dostalkova@nkp.cz.

14.02.2019